Streszczenie do lektury kajtkowe przygody

Pobierz

Maria Kownacka w swoich książkach często opisywała spotkanie dzieci z przyrodą, nie inaczej jest w tej lekturze.. Przysmaki Kajtka - Wiedza przyrodnicza; Wywiad - Odpowiadamy na pytania dziennikarza // odp.. Jak Antek i Kacperek postanowili oduczyć Kajtka zaczepiania dzieci idących do szkoły?. "Kajtkowe przygody" to opowiadanie, które bawi i uczy i nie .. "Kajtkowe przygody" to opowieść o bocianie, który złamał skrzydło i nie mógł odlecieć na zimę.. Żeby odzwyczaić Kajtka od chleba z masłem, chłopcy posypali kanapkę: a. solą b. cukrem c. pieprzem 12.. "Kajtkowe przygody" to zbiór opowiadań o młodym bocianie Kajtku autorstwa Marii Kownackiej.. Po latach postanowiłam wrócić do tej lektury i przeczytać ją sama.Streszczenie szczegółowe.. Chętny lub wybrany uczeń na prośbę nauczyciela przypomina zagadnienia poznane na poprzedniej lekcji.. Klasa 1 Polski.. Bociek z powodu złamanego skrzydła nie mógł odlecieć z rodziną do ciepłych krajów i dlatego zamieszkał w gospodarstwie państwa Orczyków, którzy się nim zaopiekowali.Kacperek z Antkiem poprawiali przed drwalką takie dziwne kije podobne do pogrzebacza.. - wbijał gwoździe, żeby się im te błyszczące "głowy" nie chwiały.. Razem z mamą i dwójką rodzeństwa mieszkał na stodole.. Streszczenie.. Kajtek był młodym bocianem o długich czerwonych nogach i czarno- białym upierzeniu..

Przeczytaj recenzję Kajtkowe przygody.

Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Karolcia - streszczenie szczegółowe.. Mieszkał z mama i dwójką rodzeństwa w gnieździe na stodole.. Kacperek przytrzymywał motykę na pieńku za trzonek, a Antek - stuk-puk!. To, co im się przydarzyło, może się właściwie przydarzyć każdemu.Szczegoly znajdziesz w Polityce Prywatnosci.Kajtkowe przygody - streszczenie utworu Marii Kownackiej.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Na stronie znajdziesz tysiace innych quizow, testow wiedzy i sprawdzianow na rozne tematy.Kajtkowe przygody" to opowiesc o bocianie, ktory zlamal skrzydlo i nie mogl odleciec na zime.Książka Kajtkowe przygody autorstwa Kownacka Maria, dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 12,99 zł.. W domu mamy i jej córki Basi (którą wszyscy nazywają Małą Be), jak to zdarza się także w wielu innych rodzinach, skarpetki niepostrzeżenie znikają.Lektura klasy trzeciej szkoły podstawowej.. a) Bo miał złamane skrzydło.. Książka uczy dzieci, że zwierzęta należy szanować, bo one czują tak samo jak my, są żywymi istotami (bocian jest narratorem całego utworu).. Nauczyciel sprawdza listę obecności uczniów oraz pracę domową..

Kajtkowe przygody Odkryj karty.

Autorką książki jest Maria Kownacka.. wg Akaczmarek90.. Jednak zwierzęta go nie lubią bo jest samolubny, zarozumiały.. Dlaczego Kajtek podziobał Wawrzonka?. Wiecznie był głodny i często wpadał w tarapaty, usiłując zdobyć jedzenie.. a) związali mu dziób b) nakarmili go chlebem z pieprzem c) zamknęli go w klatceTYTUŁ: Kajtkowe przygody AUTOR: M. Kownacka WYDAWNICTWO: Nasza Księgarnia STRON: 99 DATA WYDANIA: 1980 Nasz tytułowy Kajtek, to bocian, który po wypadnięciu z gniazda, był zbyt słaby i nie mógł polecieć razem z braćmi do ciepłych krajów.. Zaczyna się opowiadanie o przygodach dziewczynki, która miała na imię Karolcia, i o przygodach chłopca, imieniem Piotr.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Zadanie: napisz 5 zdań o czym jest książka kajtkowe przygody Rozwiązanie:książka quot kajtkowe przygody quot opowiada o młodym bocianie, który przyszedł na świat w gnieździe znajdującym się w gospodarstwie państwa orczyków kajtek był największym i najsilniejszym z bocianiątek, miał duży apetyt i świetnie się rozwijał niestety, któregoś dnia wypadł z gniazda i z .Plik Kajtkowe przygody streszczenie.pdf na koncie użytkownika floramigo • folder Kajtkowe przygody • Data dodania: 17 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb..

Kajtkowe przygody Koło fortuny.

Na Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek składają się opowiadania.. Pamiętam też że gdy spodobało mi się to tak bardzo, czytaliśmy tę książkę kilka razy.. a) chciał mu odebrać skórkę chleba, b) chciał odgonić mysz, c) chciał go rozweselić.. 2010-05-08 21:14:39 Sreszczenie Kajtkowe Przygody 2010-05-24 18:48:07Kajtkowe przygody.. Przebieg lekcji: Czynności wprowadzająco-organizacyjne.. O tłustym ślimaku i fiknięciu, o sejmie bocianim i co było na nim.. Rodzina go opuszcza, odlatuje do ciepłych krajów, a Kajtek zostaje.. Mówili, że to "motyki".. Gospodarz mówi, że ten nasz Antek to do wszystkiego "maj-ster-klepka".. Sprawdź też koniecznie recenzję "Kajtkowe przygody".Kajtek jest coraz bardziej głody i zaczyna rządzić na podwórku orczyków.Utrzymuje porządek w gospodarstwie.. Zamieszkał więc w gospodarstwie Orczyków, którzy się nim zajęli.. W czasie zimy Kajtek mieszkał w: a) stodole b) oborze c) gnieździe d) kurniku.. Był największy i z tego też powodu zjadał najwięcej ze wszystkich bocianich dzieci.. Bohaterm jest bocian Kajtek.Mieszka na gnieździe w gospodarswie Orczyków.. Maria Kownacka w swoich książkach często opisywała spotkanie dzieci z przyrodą,…Kajtkowe przygody- stacje - omówienie lektury We wtorek zacznę omawiać kolejną lekturę z moimi trzecioklasistami, będą to "Kajtkowe przygody", bohaterem historii jest bocian, Niestety w ostatnim tygodniu zepsuła się tablica interaktywna w mojej klasie , w związku z tym nie będę robić prezentacji na genially..

Kajtkowe przygody Odwracanie kart.

Zamieszkał więc w gospodarstwie Orczyków, którzy się nim zajęli.. Wróble ciągle się z niego naśmiewają, wyśpiewując rózne piosenki.. Przeczytaj opis książki "Kajtkowe przygody" a także poznaj jej ocenę.. ADo dziś pamiętam przyjaznych gospodarzy, którzy otoczyli Kajtka opieką, przymykali oko na jego wygrzewanie się przy piecu w zimie.. Kajtek to: a) lis b) bocian c) chłopiec d) bałwan.. 2011-03-14 14:01:11 Macie szczegółowe streszczenie książki "Ten Obcy" pliss?. Klasa 3.Ulubione jedzenie bocian dostawał : a. od babci b. od dzieci idących do szkoły c. od sąsiadów.. Od małego był bardzo łakomy i przez to wypada z gniazda.pomimo,że Antek wkłada go do gniazda, ma on uszkodzone skrzydło i nie umie latać.. "Kajtkowe przygody" to opowieść o bocianie, który złamał skrzydło i nie mógł odlecieć na zimę.. 1.Klasa 2 Klasa 3 Edukacja wczesnoszkolna.. Kajtek uczestniczy w życiu gospodarzy: zbieraniu ziemniaków, młóceniu lnu, kiszeniu kapusty.Potrzebuję streszczenie szczegółowe książki pt. ,,Ten Obcy".. "Kajtkowe przygody'' to powrót do moich dziecinnych lat.. A tu zaczynają nastawać zimne dni, nasz Kajtek, postanowił zamieszkać w zagrodzie u Orczyków.Pytania i odpowiedzi do lektury Kajtkowe przygody (30) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Kajtkowe przygody, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Któregoś dnia na przykład wyrwał bratu z dzióbka jedzenie i przez to stracił równowagę i wypadł z gniazda.Kajtkowe przygody - streszczenie.. Onomatopeje, czyli wyrazy dźwiękonaśladowcze Poznaj "Kajtkowe przygody" autorstwa Maria Kownacka.. Opowieść o przygodach Karolci i jej przyjaciół rozpoczyna krótkie wprowadzenie od narratorki: Dzień dobry!. Jako mała dziewczynka bardzo lubiłam gdy Tata wieczorem siadał w fotelu i czytał mi codziennie jeden rozdział.. Każde z nich poświęcone jest jednej ze skarpetek..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt